•  Dnia 12 grudnia br. klasa V pod opieką wychowawczyni przedstawiła inscenizację bajki pt. "Jaś i Małgosia" przed zgromadzoną na sali widownią: panią Dyrektor ,Mamami aktorów, przedszkolakami, koleżankami i kolegami z młodszych i starszych klas szkoły podstawowej oraz ich wychowawcami.

    Grupa  mimo ogromnej tremy, zagrała swoje role ciekawie i bardzo ładnie, o czym świadczyło zainteresowanie i skupienie uwagi widzów oraz głośne brawa.

    Udział dzieci w przedstawieniu oprócz zawartości merytorycznej niesie treści wychowawcze, uczy otwartości,  współpracy w grupie, wiary we własne umiejętności, przełamywania nieśmiałości, lęku przed wystąpieniami publicznymi, pozwala też aktorom poczuć się kimś wyjątkowym. Odgrywanie ról pomaga w zrozumieniu otaczającego świata.

  W rolę bohaterów bajki wcieliły się następujące osoby: 
  narrator - Oliwia Kowalska
  Jaś - Patryk Dusza 
  Małgosia - Gabrysia Klepacz
  Mama - Martynka Wardzichowska
  czarownica - Zosia Myszk
  wilk - Grześ Drechnowicz
  drwal - Dawid Dulik

  Rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów.

   

 • W pierwszych dniach grudnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie artystyczne. Klasa 7 z panią Ewą Nowaczkiewicz przygotowali szkolną inscenizację opartą na II części „Dziadów”  Adama Mickiewicza. W scenariuszu zostały także uwzględnione fragmenty ballady „Romantyczność”.

  Przedstawienie opowiada o dziadach - pogańskiej uroczystości obchodzonej przez ludność litewską w Dzień Zaduszny. Spotkania wieśniaków odbywały się w opuszczonych domach i kaplicach w pobliżu cmentarzy. Pod przewodnictwem guślarza przywoływano dusze zmarłych, aby ulżyć ich cierpieniom oraz wysłuchać nauk i przestróg. Oczom widzów kolejno ukazywały się duchy lekkie (dwoje dzieci), ciężkie (widmo złego pana) i pośrednie (pasterki Zosi).

  Skromna, lecz sugestywna scenografia autorstwa pani Renaty Bugdalskiej, niesamowita muzyka, stroje oraz oświetlenie doskonale współtworzyły nastrój grozy i tajemniczości. Uczniowie wspaniale oddali charakter niezwykłego obrzędu. Na szczególny podziw zasłużył Kamil Skotnicki w roli guślarza, Konrad Fetela – złego pana i Klaudia Szcześniak – pastereczki Zosi.

  Przestrogi i prawdy moralne zawarte w odwiedzinach duchów mogą być aktualne dla współczesnych widzów i zmuszają do refleksji.

 • Dnia  24.11.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Najpierw zuchy i dzieci z klasy II przedstawiły krótką inscenizację, w której Miś Uszatek uczył dzieci jak bezpiecznie się bawić, a następnie przedstawiono wyniki konkursu plastycznego   ‘Mój przyjaciel Miś”.

   Konkurs rozstrzygnięto w trzech kategoriach wiekowych:

  Przedszkole – I miejsce – Amelia Gwóźdź

                           II miejsce – Antonina Bugdalska

                           III miejsce – Franciszek Kubala i Alicja Gwóźdź

  Klasy 0 i I – I miejsce -  Julia Kubala i Maja Misztal

                       II miejsce -  Kamil Stępień i Filip Farmas

                       III miejsce -  Emilia Furgoł, Zuzanna Jurecka i Kamila Lechowska

  Klasy II i III -  I miejsce  - Wojciech Warzecha

                        II miejsce -  Julia Gwóźdź

                        III miejsce – Michał Stępień

  W konkursie brały udział następujące dzieci: Klaudia Kosałka, Antonia Gwóźdź, Kinga Kańska, Zofia Ficek, Julia  Kuta, Filip Wielgo Krzysztof Nowak, Antoni Meuś, Hubert Górak, Daniel Nizioł, Zuzanna Szcześniak, Adrian Kuta, Oliwer Woś, Bartosz Górak, Klara Woś.

 • W dniu 7 grudnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych z gminy Busko –Zdrój. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań matematycznych, odkrywanie młodych talentów i promowanie nauk ścisłych. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z siedmiu szkół . Uczniowie pisali test zawierający zadania zamknięte oraz otwarte w dwóch kategoriach – klas IV-V oraz klas VI-VII.        W Konkursie wzięłli udział następujący uczniowie z naszej szkoły: Martyna Wardzichowska - kl.V. Kamil Koziara i Kamil Skotnicki - kl.VII.

  Kamil Skotnicki otrzymał wyróżnienie.

  Niniejszy konkurs był równocześnie podsumowaniem projektu „Młody Matematyk - Mistrz Myślenia" realizowanego od czerwca do grudnia 2017 r. przy współpracy z Fundacją mBanku, która ufundowała nagrody dla uczniów.

                                                                                                                    Gratulujemy i życzymy sukcesów.

 • Święty Mikołaj 

    Już parskają renifery
     i sanie gotowe.
   Wdział Mikołaj płaszcz czerwony
   i czapkę na głowę.
   Czeka Go ogromna praca nim świat cały zaśnie,
   musi przywieźć dzieciom dary
   oraz wiarę w baśnie.

  6 grudnia - Dzień Świętego Mikołaja. Mikołaj - gość oczekiwany przez wszystkie dzieciaki i mile wspominany przez dorosłych. Do naszej szkoły również zawitał Mikołaj. Najpierw odwiedził przedzkolaczków, zeróweczkę potem  wchodził do każdej z najmłodszych klas i klasy IV rozdając wszystkim prezenty. W starszych klasach uczniowie również mieli mikołajkowe prezenty.

  W tym dniu większość uczniów miała na głowie mikołajkowe czapeczki. W szkole dominował dziś kolor czerwony, radość i uśmiech na twarzach.

   

 • 29 listopada w od samego rana w szkole panował radosny i pełen magii nastrój. Od godziny 9:00 u przedszkolaków i najmłodszych klas  rozpoczęły się Andrzejki. W różnorodnych, bajkowych przebraniach dzieciaki pląsały na sali w rytmie melodii granej przez zespół muzyczny. W trakcie przerwy w tańcu dzieciaki udały się do "pokoju wróżb", gdzie  wróżki i wróżbici (uczennice i uczniowie klasy V) czekali z licznie przygotowanymi wróżbami. Można było skorzystać min.  z czarodziejskiej kuli, poznać przyszłość z horoskopów, magicznych liczb, losów przyszłości, poznać imię przyjaciela lub koleżanki. Oprócz dzieci chętnie wróżyły sobie również Panie i obecne na sali mamy, a także  uczniowie z klas IV-VI. Andrzejki w starszych klasach zaczęły się od godziny 13:00. Uczniowie tańczyli w rytmach przygotowanych przez siebie melodii. Obok licznych wróżb i zabawy przy muzyce każda klasa miała w swoich salach przygotowany przez mamy pyszny poczęstunek. 

    .  Było bardzo wesoło, nastrojowo i magicznie.

 • 28 listopada odbyła się w szkole akcja ewakuacyjna na wypadek pożaru..Na trzeciej lekcji rozległ się w placówce alarm przeciwpożarowy. Uczniowie wszystkich klas oraz przedszkolaki pod opieką nauczycieli bardzo sprawnie ewakuowali się na salę gimnastyczną. Całej akcji przyglądał się obecny w szkole strażak. Następnie nasz gość zrobil uczniom krótki wykład dotyczący różnych zagrożeń  oraz podkreślił wagę prawidłowej  ewakuacji.

  Bardzo dziękujemy panu strażakowi za przybycie i cenne wskazówki..

 •     14 listopada  2017 roku w naszej szkole gościła pani bibliotekarka Ewa Tarapata z  buskiej  filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. Przeprowadziła dwie lekcje biblioteczne. Pierwszoklasiści i drugoklasiści zostali zapoznani z bohaterami bajek i baśni. Bardzo chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych dla nich zabawach: układali puzzle i rozsypanki literowe, kojarzyli bohaterów książki po krótkiej charakterystyce i przedmiotach oraz wcielali się w role bohaterów podczas odgrywania scenek z zastosowaniem metody inscenizacji. W klasie IV uczniowie zostali zapoznani z budową książki.

     Lekcje zostały  zorganizowane w  celu upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych oraz zachęcenia ich do czytania książek.

                                                                                                                                                            Marta Skowrońska

 • 16 listopada na Targach Kielce odbyła się XI edycja Olimpiady Bezpieczeństwa, która jest finałem całorocznego konkursu profilaktyczno-edukacyjnego "Bezpieczeństwa na 5" – etap wojewódzki, w której wzięła udział klasa V.  Głównymi uczestnikami konkursu byli: Gabrysia Klepacz, Ola Milewska i Patryk Dusza pod opieką pani Dyrektor – Barbary Guzińskiej, pozostali uczniowie pełnili rolę ‘kibiców”.  Podczas olimpiady uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy - dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego połączony z torem przeszkód oraz zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych; sprawnościowe –  wyszukiwanie zaginionych przedmiotów w zadymionym pomieszczeniu, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. „Kibice” przedstawili występ artystyczny promujący bezpieczeństwo w Dobrowodzie.

  Wszystkie konkurencje były rozdzielone występami artystycznymi zespołów dziecięcych, pokazem mody „odblaskowej”, pokazami fitness zawodniczek Klubu Black&White z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz tresury policyjnych psów służbowych. Podczas trwania imprezy uczniowie oglądali sprzęt specjalistyczny policyjny, wojskowy oraz strażacki, a także spotkali się z piłkarzami ręcznymi PGE VIVE Kielce, którzy wzbudzili ogromne zainteresowanie. Szczypiorniści z wielkim zaangażowaniem promowali zasady bezpieczeństwa wśród swoich najmłodszych fanów

  „Olimpiada Bezpieczeństwa” jest akcją profilaktyczną organizowaną przez Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Wojewodę Świętokrzyskiego, WORD, KRUS, Automobilklub w Kielcach i Targi Kielce.

  W akcji uczestniczyły również m.in.: Państwowa Straż Pożarna, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Straż Graniczna, Izba Administracji Skarbowej w Kielcach, Jednostka Wojskowa CPdMZ w Kielcach, Straż Miejska w Kielcach oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach

  Celem olimpiady jest:

  -promowanie wśród najmłodszych bezpiecznego zachowania w życiu codziennym;

  -utrwalanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym;

  -promowanie zasady fair play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania.

   Wszystkim uczestnikom osobiście gratulował insp. Artur Bielecki Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

  Wróciliśmy do szkoły pełni pozytywnych wrażeń, z dużą ilością nagród i różnych gadżetów.

                                                                                                                                                                          Bożena Krupa

   

 • W naszej szkole od kilku lat realizowany jest Program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie” adresowany  do uczniów starszych klas szkoły podstawowej (IV, V, VI, VII). W tym okresie nauki gwałtownie wzrasta liczba dzieci i młodzieży próbujących pierwszy raz zapalić papierosa. Niektórzy młodzi ludzie najpierw palą okazjonalnie, potem czynią to w regularnych odstępach czasu, wkraczając na drogę pełnego uzależnienia od nikotyny. Dlatego też głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem biernego i czynnego palenia tytoniu.

  W ramach realizacji tego programu dnia 8 listopada w szkole odbywało się  spotkanie  zorganizowane przez pracownice Sanepidu, propagujące wśród dzieci i młodzieży postawy antynikotynowe.

  Na zakończenie pogadanki odbyła się dyskusja na temat przyczyn sięgania przez dzieci i młodzież po papierosy oraz sposobów radzenia sobie z naciskiem grupy rówieśniczej.

      Dziękujemy Paniom.

 • Dnia 10 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji  Święta Niepodległości. W  tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności po 123 latach zaborów.

  Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy I, IV i V pod kierunkiem pani Marty Skowrońskiej i pani Ewy Nowaczkiewicz.  O piękną oprawę muzyczną zadbała pani Renata Bugdalska.

  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie w prosty i ujmujący sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny. Niektórzy występujący w akademii uczniowie zaprezentowali się w strojach harcerskich. Występ uświetniony został przez chór składający się z uczennic z klasy VII.

  Wszyscy  z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

               11 listopada w Busku-Zdroju odbyły się uroczyste obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, w których uczestniczyły równiez zuchy i uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani Dyrektor, dh Doroty Olszowej, dh Marty Skowrońskiej i pani Barbary Wielgo.

 • Z okazji dnia Postaci Bajkowych, który przypada na dzień 5 listopada w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny " Ulubiona Postać Bajkowa". Zapowiedzią konkursu było czytanie bajek przez uczennicę kl. VII Martę Koziarę. Przypomniała dzieciom bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.
  Konkurs odbył się w kategoriach:
  - przedszkole, oddział przedszkolny
  - klasy I-III
  - klasy IV-VII
  Ocenie podlegały prace samodzielnie wykonane przez dziecko.
  A oto zwycięzcy konkursu:

  Amelia Gwóźdź lat 5 -miejsce I
  Antonina Bugdalska lat 5 - miejsce II
  Kamil Stępień lat 5 - miejsce III
  Franciszek Kubala lat 3 - miejsce III
  wyróżnienie - Natalia Marzec lat 5

  Oliwia Lipiec
   kl.II - miejsce I                                                                                                                                                                             Jakub Skiba kl.II - miejsce I
  Kuta Adrian kl.I - miejsce II

  Bucka Monika kl.III - miejsce II
  Nikola Obcowska kl.I - miejsce III
  Filip Farmas kl.I - miejsce III

  wyróżnienie - Julia Kubala kl.I , Wojciech Warzecha kl.II,  Skiba Bartłomiej kl.I

  Marta Koziara 
  kl.VII - miejsce I
  Kamil Skotnicki 
  kl.VII - miejsce II
  Szcześniak Klaudia 
  kl.VII - miejsce III
  Daniel Klepacz 
  kl.VII - miejsce III


  Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

                                                                                                                                                             Renata Bugdalska

 • „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”.                                               

  1 listopada, jak co roku,  wspominaliśmy tych, których już nie ma już pośród nas: naszych bliskich, przyjaciół i znajomych… 

  W przededniu tego  listopadowego święta nasi uczniowie odwiedzili groby żołnierzy znajdujące sie na cmentarzu w Dobrowodzie. Uporządkowali mogiły, zapalili znicze i znaleźli czas na indywidualną modlitwę za zamarłych bohaterów, dzięki którym możemy żyć dzisiaj            w wolnym, niezależnym kraju.

  Szczególne miejsce w naszych sercach zajmuje Jan Wawro, żołnierz Wojska Polskiego zamordowany przez NKWD w Charkowie, którego Dąb Pamięci rośnie obok naszej szkoły.

  Cześć ich Pamięci!

                                                                                                                                                       Ewa Nowaczkiewicz

 • Dnia 30 października br. w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy Mitologicznej dla klasy V.
  Jego celem było zainteresowanie uczniów kulturą śródziemnomorską i poznanie starożytnego świat greckich bogów i bohaterów.

  Historie o powstaniu świata, narodzinach bogów, puszce Pandory, nici Ariadny, Dedalu  i Ikarze, Tezeuszu, Prometeuszu czy Heraklesie powinien znać każdy Europejczyk.
  Rywalizacja konkursowa jest doskonałą formą powtórki omówionych wcześniej tekstów. Ponadto zmusza uczniów do samokształcenia: skorzystania z księgozbioru bibliotecznego, sięgnięcia do zasobów internetu.

  W turnieju wzięli udział wszyscy uczniowie klasy V. Zmagania z wiedzą na temat mitologii w naszej szkole przebiegały w kilku etapach. Najpierw  uczniowie, podzieleni na 3 grupy,  uzupełniali schemat drzewa genealogicznego bogów, dopisywali ich  imiona pod ilustracjami i opisami, a następnie wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia konkurencja, w czasie której każda grupa losowała pytania o różnym stopniu trudności.
   

   Wyniki Klasowego Turnieju Mitologicznego przedstawiają się następująco:

  I miejsce

  Grupa 2

  1.A. Milewska

  2.Z.  Myszk

  3.G.  Drechnowicz

  II miejsce

  Grupa 1

  1.N. Kolarz

  2.M. Wardzichowska

  3.M. Smak

  III miejsce

  Grupa 3

  1.P. Dusza

  2.K. Gadawska

  3.K. Szcześniak

  Uczestnicy turnieju wykazali się rozległą wiedzą dotyczącą kultury starożytnej Grecji

                                                                                                                                         Ewa Nowaczkiewicz

   

 • Dnia 28.10.2017r . razem z innymi drużynami Hufca Busko nasza drużyna wybrała się na wycieczkę do Oblęgorka i Kielc. W Oblęgorku  zwiedzaliśmy Muzeum Henryka Sienkiewicza. Dowiedzieliśmy się, że majątek ziemski Oblęgorek Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku z okazji 25-lecia pracy pisarskiej. Ten pięknie położony eklektyczny pałacyk, zaprojektowany specjalnie dla pisarza przez architekta Hugona Kuderę stał się siedzibą muzeum w 1958 roku. Ekspozycja to wierne odtworzenie wnętrz pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim pisarz (1902-1914). Zobaczyliśmy gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Wyposażenie stanowią oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i część księgozbioru Sienkiewicza. Na piętrze zorganizowana jest wystawa biograficzno-literacka poświęcona patronowi muzeum. Do najcenniejszych zbiorów należą rękopisy, listy, pamiątki jubileuszowe, albumy i adresy kunsztownie zdobione przesyłane w dowód uznania i czci. Wszystko pokazywała i ciekawie o tym opowiadała  p. przewodnik. Następnie  udaliśmy się do Kielc do Pałacu Biskupów Krakowskich. Jest to jedna z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji z epoki Wazów w Polsce. Znajdują się tu oryginalne wnętrza z XVII i XVIII w. z unikatowymi elementami wystroju architektonicznego: stropami ramowymi z obrazami z warsztatu Tomasza Dolabelli, polichromowanymi stropami belkowymi i fryzami podstropowymi, marmurowymi i kamiennymi kominkami, portalami i fragmentami posadzek. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o tym jak dawniej biskupi mieszkali. Mogliśmy też obejrzeć wystawę  „Kapelusze z głów”, a nawet niektórzy przymierzali kapelusze.

   

 •   Dnia 27.10.2017 r. w szkole odbyły się zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej poprowadzone przez harcerki z Hufca w Busku- Zdroju.  Temat prezentacji jaką dziewczęta przygotowały brzmiał : „Woda krąży, woda wraca - obieg wody w przyrodzie”. Uczniowie klas IV- VII, uczestniczący w spotkaniu przypomnieli sobie obieg wody w przyrodzie; parowanie mórz i oceanów, tworzenie się chmur, skraplanie i wsiąkanie oraz spływ powierzchniowy. Po zajęciach teoretycznych, były też praktyczne; badanie ph wody z kranu i soku pomarańczowego, sprawdzanie wpływu temperatury na szybkość mieszania się wody i atramentu oraz rozpuszczanie soli w wodzie i zakładanie hodowli kryształków.  Zajęcia były żywe i interesujące.

               Dziękujemy harcerskiej grupie z Buska za przybycie i poprowadzenie spotkania z uczniami.  

   

   

 • Stypendium Burmistrza dla Kamila Skotnickiego

 • Dnia 18 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  z okazji XVII obchodów Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy  V i VII przygotowali montaż  słowno- muzyczny pt:" Magazyn Katolicki". Uczniowie swój program rozpoczęli prezentacją multimedialną ukazującą dzieciństwo, młodość, lata kapłaństwa i pontyfikat Jana Pawła II. Dziewczynki z klasy V Martyna Wardzichowska i Gabriela Klepacz wcieliły się w role prezenterek telewizyjnych i przeprowadziły wywiad z przyjaciółmi Papieża. W role przyjaciół wcielili sie uczniowie klasy V. Chór szkolny uświetnił akademię piosenkami, a na koniec wszyscy zaśpiewali ulubioną pieśń oazową  Barkę. Na koniec Pani Dyrektor wraz   z Panią katechetką Joanną Zych rozdała nagrody za udział w konkursie na: " Najpiękniejszy Różaniec". 

  Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy.

   

 • "Wie już każdy w sławnym mieście,

  czy to bogacz, czy pachołek,

  że do miasta bram się zbliża,

  ukochany nasz matołek".

  20 X 2017 przedszkolaki oraz dzieci z "zerówki" pod opieką swoich pań obejrzały w BSCK w Busku w otoczeniu pięknej scenerii i kolorowych postaci spektakl teatralny pt. "Koziołek Matołek" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. 

  Spektakl przedstawil dzieciom niezwykly świat pełen różnorodności i piękna. Wyruszając z sympatycznym i naiwnym Koziołkiem przeżyły niesamowitą  podróż pełną wrażen, zabawnych sytuacji, ale też klopotów, które dostarczają dreszczyku emocji i wypiekow na twarzy. 

  Każda przygoda Matołka wzbogaca młodych widzów w mądrość, uśmiech, odwagę, uczy wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu własnych słabości. 

 •  Dnia 20.10.2017. uczniowie klas IV – VII z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali  do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, gdzie wspólnie z uczniami innych szkół obejrzeli przedstawienie „Lwie Serce. Opowieść o rycerstwie”. Spektakl przygotowany  i zrealizowany został przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Widowiskowy spektakl  łączy w sobie elementy baśni historycznej i średniowiecznej sagi rycerskiej.

  Uwagę uczniów  przyciągała charakteryzacja, sceneria, muzyka, efekty specjalne  i gra świateł. Uczniowie śledzili losy głównych bohaterów – braci Lwie Serce, Jana i Karola, którzy w magicznej krainie stają do walki z wszechobecnym złem. Przedstawienie pokazuje, że pomoc niesiona drugiemu człowiekowi m.in. stanowi istotę człowieczeństwa.

   

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Galeria zdjęć