adres e-mail

Wszelką korespondencję prosimy kierować na:

sp_dobrowoda@wp.pl

• Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
    Dobrowoda 26
    28 -100 Busko Zdrój
  • Tel i fax: 413781525

Witamy na stronie ZPO w Dobrowodzie

Data i czas

Poniedziałek 18.12.2017

Z ŻYCIA SZKOŁY

•  Dnia 12 grudnia br. klasa V pod opieką wychowawczyni przedstawiła inscenizację bajki pt. "Jaś i Małgosia" przed zgromadzoną na sali widownią: panią Dyrektor ,Mamami aktorów, przedszkolakami, koleżankami i kolegami z młodszych i starszych klas szkoły podstawowej oraz ich wychowawcami.

Grupa  mimo ogromnej tremy, zagrała swoje role ciekawie i bardzo ładnie, o czym świadczyło zainteresowanie i skupienie uwagi widzów oraz głośne brawa.

Udział dzieci w przedstawieniu oprócz zawartości merytorycznej niesie treści wychowawcze, uczy otwartości,  współpracy w grupie, wiary we własne umiejętności, przełamywania nieśmiałości, lęku przed wystąpieniami publicznymi, pozwala też aktorom poczuć się kimś wyjątkowym. Odgrywanie ról pomaga w zrozumieniu otaczającego świata.

• W pierwszych dniach grudnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie artystyczne. Klasa 7 z panią Ewą Nowaczkiewicz przygotowali szkolną inscenizację opartą na II części „Dziadów”  Adama Mickiewicza. W scenariuszu zostały także uwzględnione fragmenty ballady „Romantyczność”.

Przedstawienie opowiada o dziadach - pogańskiej uroczystości obchodzonej przez ludność litewską w Dzień Zaduszny. Spotkania wieśniaków odbywały się w opuszczonych domach i kaplicach w pobliżu cmentarzy. Pod przewodnictwem guślarza przywoływano dusze zmarłych, aby ulżyć ich cierpieniom oraz wysłuchać nauk i przestróg. Oczom widzów kolejno ukazywały się duchy lekkie (dwoje dzieci), ciężkie (widmo złego pana) i pośrednie (pasterki Zosi).

• Dnia  24.11.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Najpierw zuchy i dzieci z klasy II przedstawiły krótką inscenizację, w której Miś Uszatek uczył dzieci jak bezpiecznie się bawić, a następnie przedstawiono wyniki konkursu plastycznego   ‘Mój przyjaciel Miś”.

Konkurs rozstrzygnięto w trzech kategoriach wiekowych:

Przedszkole – I miejsce – Amelia Gwóźdź

II miejsce – Antonina Bugdalska

III miejsce – Franciszek Kubala i Alicja Gwóźdź

• W dniu 7 grudnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych z gminy Busko –Zdrój. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań matematycznych, odkrywanie młodych talentów i promowanie nauk ścisłych. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z siedmiu szkół . Uczniowie pisali test zawierający zadania zamknięte oraz otwarte w dwóch kategoriach – klas IV-V oraz klas VI-VII.        W Konkursie wzięłli udział następujący uczniowie z naszej szkoły: Martyna Wardzichowska - kl.V. Kamil Koziara i Kamil Skotnicki - kl.VII.

• Święty Mikołaj

Już parskają renifery
         i sanie gotowe.
       Wdział Mikołaj płaszcz czerwony
       i czapkę na głowę.
       Czeka Go ogromna praca nim świat cały zaśnie,
       musi przywieźć dzieciom dary
       oraz wiarę w baśnie.

6 grudnia - Dzień Świętego Mikołaja. Mikołaj - gość oczekiwany przez wszystkie dzieciaki i mile wspominany przez dorosłych. Do naszej szkoły również zawitał Mikołaj. Najpierw odwiedził przedzkolaczków, zeróweczkę potem  wchodził do każdej z najmłodszych klas i klasy IV rozdając wszystkim prezenty. W starszych klasach uczniowie również mieli mikołajkowe prezenty.

• 29 listopada w od samego rana w szkole panował radosny i pełen magii nastrój. Od godziny 9:00 u przedszkolaków i najmłodszych klas  rozpoczęły się Andrzejki. W różnorodnych, bajkowych przebraniach dzieciaki pląsały na sali w rytmie melodii granej przez zespół muzyczny. W trakcie przerwy w tańcu dzieciaki udały się do "pokoju wróżb", gdzie  wróżki i wróżbici (uczennice i uczniowie klasy V) czekali z licznie przygotowanymi wróżbami. Można było skorzystać min.  z czarodziejskiej kuli, poznać przyszłość z horoskopów, magicznych liczb, losów przyszłości, poznać imię przyjaciela lub koleżanki. Oprócz dzieci chętnie wróżyły sobie również Panie i obecne na sali mamy, a także  uczniowie z klas IV-VI. Andrzejki w starszych klasach zaczęły się od godziny 13:00. Uczniowie tańczyli w rytmach przygotowanych przez siebie melodii. Obok licznych wróżb i zabawy przy muzyce każda klasa miała w swoich salach przygotowany przez mamy pyszny poczęstunek.

• Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
      Dobrowoda 26