• Pamiętamy o naszym rodaku - Janie Pawle II

2 kwietnia obchodziliśmy 19 rocznicę śmierci Jana Pawła II tego Wielkiego Papieża Polaka. Z tej okazji klasy IV, V i VII przygotowały uroczysty apel. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Proboszcz i Przewodnicząca Rady Rodziców.

Apel rozpoczął się powitaniem gości przez Panią Dyrektor, a następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny wzbogacony poprzez prezentacje ukazujące Papieża Polaka i Jego przesłanie do rodaków. Chociaż nie ma Go wśród nas Papież pozostawił po sobie coś co nam nikt nie odbierze- Swoją naukę: słowa o miłości, pokoju i trosce o drugiego człowieka. Te słowa mocno wybrzmiały na tegorocznym apelu, a także najważniejsze orędzie Papieża Polaka- „ Nie ustawajcie w modlitwie. Módlcie się zawsze”. Na zakończenie spełniając życzenie Jana Pawła II cała społeczność szkolna jak wielka jedna rodzina zaśpiewała ulubioną pieśń Barkę. Na zakończenie Pani Dyrektor ws

• XXII Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju

W dniu 10 kwietnia 2024 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury przy al. Mickiewicza 22 została zorganizowana konferencja z okazji Światowego Dnia Zdrowia - Forum Zdrowia pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”, w której wzięli udział uczniowie klasy VI. Najpierw odbyły się warsztaty z udziałem przedstawicielek Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Busku – Zdroju na temat: „Napoje energetyzujące. Czy potrzebna nam taka moc?”, a następnie w godzinach od 10:00 do 12:00 w sali kinowej odbyło się spotkanie ze znanymi sportowcami - pasjonatami sportu oraz ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego na temat "Pasje w życiu człowieka, a zdrowie". Obecni byli znani sportowcy, a w wśród nich reprezentant Polski w siatkówce, komentator sportowy, Michał Jurecki oraz Agnieszka Marczak - akrobatka sportowa. Ponadto w auli Centrum Kultury zostało zorganizowane Miasteczko Zdrowia ze sto

• Chodź pomaluj mój świat na niebiesko

W dniu 9 kwietnia 2024 r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs: Chodź pomaluj mój świat na niebiesko”, którego celem było przybliżenie dzieciom tematyki Autyzmu. W tym dniu nasz świat był rzeczywiście bardziej niebieski, ponieważ uczniowie integrując się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem, ubrali ten szczególny kolor. W czasie wspólnego spotkania uczniowie dzięki filmom edukacyjnym poznali świat oczami osoby ze spektrum. Podczas prelekcji dotyczącej przyczyn i funkcjonowania, dzieci i młodzież zwiększyły własną świadomość, która jest ważna, aby powstała akceptacja dla odmienności ludzkich zachowań.

• UDZIAŁ W AKCJI „ SPRZATANIE GMINY”

W piątek 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w corocznej akcji „ Sprzątania Gminy, której celem jest promowanie ochrony środowiska, rozszerzanie świadomości ekologicznej i życie w zgodzie z naturą. O nasze środowisko powinniśmy dbać przez cały rok, więc zachęcamy aby podejmować działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać środowiska. Pogoda w tym dniu nam dopisała, więc sprawnie posprzątaliśmy wyznaczony teren. Pozbieraliśmy śmieci z poboczy i rowów w naszej miejscowości oraz z terenów wokół szkoły. Z roku na rok śmieci jest mniej, ale zdarzają się jeszcze miejsca, gdzie znajdujemy dużo plastikowych butelek lub reklamówek.

• XXXII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA

Ogólna idea: Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi.

Marek Hłasko, Piękni, dwudziestoletni

Cele ogólne projektu:

• uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu,

• stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form Tygodnia,

• Projekt Unijny "Szkoła badaczy"

Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie

już w kwietniu rozpocznie realizację projektu pn. „Szkoła badaczy - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Dobrowodzie” współfinansowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego

W ramach projektu będą realizowane zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-6 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Dobrowodzie, których zadaniem będzie podniesienie jakości kształcenia.

• Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
      • dobrowoda@oswiata.busko.pl; m.szkola57@gmail.com